sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportCSO Filiasi paraseste Cupa Romaniei, dupa un meci modest cu Universitatea Craiova

CSO Filiasi paraseste Cupa Romaniei, dupa un meci modest cu Universitatea Craiova. Baietii lui Victor Naicu au rezistat 24 de minute fara gol.

In minutul 24, Universitatea Craiova a deschis scorul. Vătăjelu l-a găsit pe Koljic în interiorul careului și a înscris după ce balonul a lovit mai întâi bara transversală.

Câteva minute mai târziu, Andrei Ivan a scăpat singur cu portarul și a finalizat cu un lob superb pentru 2-0.

Gustavo a înscris golul decisiv în minutul 63, atunci când Căpățînă a pasat foarte bine în interiorul careului, balonul a fost deviat, iar jucătorul brazilian a înscris din fața porții.

Universitatea Craiova: Lazar – Vătăjelu, Papp, Bălașa, Căpățînă – Nistor, Crețu – Ivan, Houri, Cîmpanu – Koljic

• Rezerve: Pigliacelli, Constantin, Vlădoiu, Benga, Vînă, Baiaram, Gustavo, Markovic, Bană
  • Antrenor: Laurențiu Reghecampf

ACSO Filiași: Șerban – Calu, Dina, Tătaru, Dănescu – Rogoveanu, Vîlcică, Zanfir, Crețu – Armășelu – Bubuioc

• Rezerve: Constantinescu, Popa, Șerban, Cioablă, Prunaru, Militaru, Boldu, Georgescu, Vulpe
  • Antrenor: Victor Naicu