joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportCSO Filiasi a învins-o pe UTA Arad și s-a calificat în optimile...

CSO Filiasi a învins-o pe UTA Arad și s-a calificat în optimile Cupei României

Filiași a reușit performața pe care CS Hunedoara a ratat-o aseară în prelungiri, când FCSB a câștigat cu 5-3, după ce a fost egalată de la 3-0.

Clubul din Liga 3 a învins-o pe UTA Arad, singurul gol al partidei fiind marcat de Vîlcică, în minutul 38, și s-a calificat în optimile Cupei României.

Datorită acesti victorii, cei de la Filiași vor fi în urna A la tragerea la sorți, pentru că echipa pregătită de Balint se răgăsea în urna A.

Potențialele adverse ale clubului din Liga 3 în optimile Cupei României pot fi FC Voluntari, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Rapid, FC Buzău și FC Hermannstadt, care fac parte din urna B.

Filiași – UTA 1-0

Echipa din Liga 3 deschide scorul în minutul 38! Vîlcică profită de haosul din apărarea arădenilor, șutează puternic și îl învinge pe Balauru.

sursa: sport.ro